Japon Popo Yıkama Sanatı

Efendim bilen bilir, sizden iyi olmasınlar, Japonlar hijyenlerine pek düşkün.

Klozet çok önemli bir mobilya.

Yalnızca evlerde değil, tüm genel tuvaletlerde, özellikleri birbirinden biraz farklılaşsa da, maharetli klozetler kullanılıyor. Şöyle ifade edeyim, bizim evlerimizde kullandığımız türden, üzerine oturmak dışında bir fonksiyonu olmayan klozetlerden Japonya’da bir tek adet bile görmedim.

japon+klozet.JPGFotoğrafı inceleyelim:

Alelade bir umumi tuvaletteyiz. Resimden anlaşılmıyor, ben söyleyeyim, klozet kendinden ısıtmalı. Suyu poponuza püskürtürebiliyor, miktarını ayarlayabiliyor, ortamı kokuttuysanız “powerful deodorizer” ile sizden sonraki için daha fantastik bir ortam yaratabiliyorsunuz. Arada sifonu çekebileceğiniz gibi, “çekermiş gibi” yapmanız da mümkün.

Bu sonuncusu çok mühim. Özellikle kadınlar tuvaletinde olan bu hizmet, utangaç, sıkılgan, gözlerini yerden kaldırmadan “ihihi, ühühü” şeklinde gülüşen Japon kadınının, başkaları tarafından sesleri duyulmadan, utanmadan, sıkılmadan rahatlayabilmeleri için düşünülmüş. Son derece basit ve pratik bir çözüm. Basıyorsunuz düğmeye, şarıl şarıl su sesi eşliğinde ihtiyaç gideriyorsunuz. Gerçi o bitmek bilmeyen su sesini duyunca insanın işedikçe işeyesi geliyor ya, neyse.

Başka ne özellikler var derseniz, sıcak su buharıyla kurutma yapanı da gördüm, banyo kapısını açınca sensörle otomatik olarak kapağı açılanı da…

Bir de popoya selülit kremi sürenini yaparlarsa, olay bitmiştir!

PAYLAŞ: