Birlikte Müzik Yapmanın 50 Tonu

seminer

Dünyanın her yerinde insanlar birlikte müzik yapar. Bir grupta birden fazla kişi şarkı söylemeye başlasın, yakındakiler de hemen katılır. Çoğu insan kendini tutamaz. Birlikte müzik yapmanın tarihi bildiğimiz korolardan bilmediğimiz ülkelerdeki enstrümantal topluluklara uzanır ve ülkeden ülkeye, nesilden nesile değişir. Amacı da, yöresel geleneklere ve tarihe göre farklılık gösterir.

Bir av kutsama seremonisinden düğüne, bir fasıldan cenazeye çeşitli nedenlerle bir arada müzik yapan insanların hayatlarıyla iç içe geçmiş bu müzikleri tadacağımız bir dünya turnesine çıkıyoruz.

Güzel bir çay demleyin, çünkü yolculuk bizi Sardinya’dan Meksika’ya, sonra Ant Dağları’ndan Brezilya’ya, oradan Endonezya’ya, gitmişken Yeni Zelanda üzerinden Japonya’ya götürecek. Arada indi-bindi de yapacağız, sürprizlere hazır olun : )

Tarih: 23 Mayıs Pazar, 17:00
Ücret: 120 TL
eğitmen
Eğitimen: Müzikolog Zehra Levent

İstanbul Teknik Üniversitesi Müzik İleri Araştırmalar Merkezi’nde yüksek lisansını tamamlayan Zehra Levent; korist, piyanist, müzik eğitmeni ve Klasik Keyifler Müzik Festivali’nin koordinatörüdür.

 

Kayıt: aylakilsu (at) gmail.com adresine mesaj atabilirsiniz.

Seminerler Zoom üzerinden online yapılır. Minimum 8 katılımcıyla gerçekleşir. 

Diğer ”Kafa Açma Seminerleri” için lütfen buraya tıklayın!
PAYLAŞ: